دسته بندی ها

معاون سازمان انرژی اتمی: اگر برجام تمديد نشود نقض برجام است/ آمادگی ایران برای تسریع چند برابری در غنی سازی

معاون سازمان انرژی اتمی: اگر برجام تمديد نشود نقض برجام است/ آمادگی ایران برای تسریع چند برابری در غنی سازی

معاون سازمان انرژی اتمی: این آمادگی وجود دارد که سرعت فعالیت‌های هسته‌ای را در حوزه‌های مختلف به ویژه غنی سازی به چند برابر بیش از دوره قبل از برجام افزایش دهیم.

بهروز کمالوندي در گفتگو با خبرگزاري صداوسيما گفت: اخبار متناقضي درباره امضا شدن يا نشدن تمديد تعليق تحريم ها از جانب رئيس جمهور امريکا منتشر مي شود که هر يک از اين دو حالت تأثيرات متفاوتي دارد، اما اگر تمديد نشود نقض برجام است و جمهوري اسلامي ايران طبعاً اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

معاون امور بین الملل و سخنگوی سازمان انرژی اتمی با تبيين جزئيات گفتگوي تلفني دو روز قبل رئيس سازمان انرژي اتمي با مديرکل آژانس بين المللي انرژي اتمي افزود: آقاي صالحي در اين گفتگوي تلفني به آقاي آمانو اعلام کرد: ما توافق پادماني خود را اجرا مي کنيم اما اين را در نظر داشته باشند که اگر امريکايي ها تعهداتشان را انجام ندهند نبايد انتظار داشته باشند که ايران به همکاري هايي که در دو سال اخير پس از برجام با آژانس داشته است ادامه بدهد.

نقض عهد برجام از جانب دولت امريکا مي تواند بر کاهش همکاري هاي ايران و آژانس تأثير بگذارد
کمالوندي گفت: آقاي صالحي در اين مکالمه تلفني خطاب به آقاي آمانو اظهار داشت در چنين شرايطي آژانس اين آمادگي را داشته باشد که نقض عهد از جانب دولت امريکا مي تواند بر کاهش همکاري هاي ايران و آژانس تأثير بگذارد.

سخنگوي سازمان انرژي اتمي همچنين درباره واکنش آمانو به اظهارات صالحي گفت: آقاي آمانو پرسش هاي مختلفي داشت و آقاي صالحي نيز پاسخ هاي لازم را داد. آقاي آمانو همچنين با اشاره به همکاري هاي خوب ايران و آژانس بر تلاش براي ادامه اين همکاري ها تاکيد کرد که البته آقاي صالحي ادامه همکاري ها را مستلزم پايبندي همه طرف ها به تعهداتشان دانست.


برچسب ها : معاون سازمان انرژی برجام تمديد برجام آمادگی ایران تسریع برابری

معاون سازمان انرژی اتمی: اگر برجام تمديد نشود نقض برجام است/ آمادگی ایران برای تسریع چند برابری در غنی سازی

گزارش تخلف

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه این سایت مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق نشانی ایمیل زیر اطلاع دهید.

mr.nashenas3@gmail.com

خبرهای تازه