دسته بندی ها

فقط یک کاسب پلاسکو وام ۳۰۰ میلیونی گرفت؟

فقط یک کاسب پلاسکو وام ۳۰۰ میلیونی گرفت؟

به گزارش مشرق، هیات وزیران سال گذشته در مصوبه ای به تاریخ 6 بهمن ماه مقرر کرد که مطالبات بانک ها از واحدهای اقتصادی ساختمان پلاسکو با معرفی اتاق اصناف ایران به مدت دو سال استمهال و علاوه بر بخشش تمامی جرایم و هزینه دیرکرد، 50 درصد سود مطالبات مذکور توسط بانک ها و 50 درصد باقیمانده نیز توسط دولت پرداخت شود.

علیرضا قیطاسی دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی و نیمه دولتی در این رابطه به ایبِنا گفت: از سال گذشته تاکنون 74 نفر جهت استمهال بدهی ازطرف اتاق اصناف به دبیرخانه مستقر درشورای هماهنگی بانک ها معرفی شده اند که بلافاصله برای بانکی که متقاضی نزد آن بدهی معوق داشته، معرفی نامه صادر و تحویل آورنده شده است.

وی افزود: باتوجه به پیگیری های انجام شده آن دسته از بدهکارانی که پرونده استمهالی نزد بانک عامل خود را کامل کرده اند بدهی معوق آنان طبق مصوبه بانک مرکزی به مدت دو سال استمهال شده و الباقی هم درشرف انجام است.

از سوی دیگر با توجه به اعلام آمادگی بانک ها به موجب نامه شماره 362700/95 در تاریخ 13 بهمن ماه 1395 بانک مرکزی، مقرر شد با معرفی اتاق اصناف ایران به تمامی کارفرمایان واحدهای آسیب دیده ساختمان پلاسکو حداکثر تا مبلغ سه میلیارد ریال (300 میلیون تومان) تسهیلات بانکی با سود حداکثر 18 درصد با بازپرداخت 48 ماهه (یکسال دوره تنفس و 36 ماه دوره بازپرداخت) پرداخت شود.

قیطاسی در این رابطه اعلام کرد: تا تاریخ بیست و ششم دی ماه سال جاری تعداد ٢٩ مورد برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند که بلافاصله برای بانک های عامل جهت تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات معرفی نامه صادر و ارسال شده است.

دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی (بدون اعلان دقیق تعداد وام های پرداخت شده) ادامه داد: باعنایت به پیگیری های انجام شده، تعدادی از متقاضیان تسهیلات را دریافت کرده و سایر افراد نیز به محض تکمیل پرونده خود، تسهیلات مورد نظر را دریافت خواهند کرد.

این در حالی است که رئیس ­­اتحادیه پیراهن‌دوزان گفت: از 120 کسبه آسیب‌دیده پلاسکو معرفی‌شده برای دریافت وام 300میلیون تومانی فقط یک نفر موفق به دریافت وام شده است.

دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی اظهار داشت: در تاریخ بیست وهفتم دی ماه سال جاری، حدود ٥� مورد برای دریافت تسهیلات از سوی اتاق اصناف به دبیرخانه مستقر در شورای هماهنگی بانک ها معرفی شدند که در همان روز برای بانک های عامل معرفی نامه صادر و تحویل آوردندگان شد تا برای تشکیل پرونده به بانک های عامل مراجعه کنند.

قیطاسی توضیح داد: در مجموع حادثه دیدگانی که قبلا معرفی شده اند از تسهیلات و استمهال موضوع مصوبات دولت و بانک مرکزی استفاده کرده وافرادی که در روز بیست و هفتم دی ماه معرفی شدند نیز به محض تکمیل پرونده از امتیازات مصوبات بهره مند خواهند شد.

گفتنی است، به موجب نامه شماره 315899/96 مورخ 5 دی ماه سال جاری بانک مرکزی با مستثنی شدن حادثه دیدگان آتش سوزی ساختمان پلاسکو دارای چک برگشتی از محدودیت های دستورالعمل حساب جاری برای دریافت دسته چک جدید، با معرفی اتاق اصناف ایران به شورای هماهنگی بانکهای دولتی و در نهایت معرفی به بانک های عامل به مدت دو سال موافقت شده که در این خصوص هم به تازگی از طرف اتاق اصناف تعدادی ازحادثه دیدگان مشمول این بخشنامه معرفی که بلافاصله برای بانک های عامل معرفی نامه صادر و ارسال شده است.


برچسب ها : پلاسکو میلیونی

فقط یک کاسب پلاسکو وام ۳۰۰ میلیونی گرفت؟

گزارش تخلف

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه این سایت مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق نشانی ایمیل زیر اطلاع دهید.

mr.nashenas3@gmail.com

خبرهای تازه