دسته بندی ها

ماجرای خرید پروتز کاشت حلزون/ تماس با بیماران در نوبت عمل؛ بزودی

ماجرای خرید پروتز کاشت حلزون/ تماس با بیماران در نوبت عمل؛ بزودی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ماجرای خرید پروتز کاشت حلزون/ تماس با بیماران در نوبت عمل؛ بزودی

مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجعه بیماران وزارت بهداشت ضمن اعلام هزینه‌های بالای کاشت حلزون شنوایی، مشکلات ایجاد شده در تحقق بودجه خرید پروتز کاشت حلزون طی دو سال گذشته را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر هومن نریمانی با بیان این مطلب، اظهار داشت: هزینه کاشت حلزون شنوایی، ۴۶ میلیون تومان است که شامل هزینه‌های خرید پروتز، جراحی، هتلینگ بیمارستانی و حمایت‌های بعد از جراحی مانند گفتار درمانی و بازتوانی شنوایی است.

وی با اشاره به پرداخت ۴۰ میلیون تومان از هزینه کاشت حلزون شنوایی توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، یادآور شد: این مقدار حمایت از کاشت حلزون شنوایی در بین کشورهای منطقه کم نظیر است.

نریمانی افزود: ۳ میلیون تومان از هزینه‌های کاشت حلزون توسط خانواده بیماران و ۳ میلیون تومان دیگر نیز توسط سازمان بهزیستی پرداخت می‌شود و خوشبختانه نهادهای خیریه در این زمینه کمک مناسبی دارند که بار هزینه‌های خانواده‌ها کاهش پیدا کند.

مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجعه بیماران اظهار داشت: از ابتدای سال تا پایان آذرماه سال جاری، ۴۲۰ عمل کاشت حلزون در ۱۱ مرکز درمانی در کشور انجام شده اما در سال‌های ۹۴ و ۹۵ مشکلاتی در زمینه تحقق بودجه خرید پروتز کاشت حلزون داشتیم؛ چراکه اعتبارات آن در جدول شماره ۹ بودجه پیش بینی شده بود که ردیف‌های این بودجه در صورت بروز مشکلات، ممکن است تحقق پیدا نکند و به ما اعلام شد که ردیف خرید پروتز کاشت حلزون تا پایان همان سال تخصیص می‌یابد اما بودجه ما در سال‌های ۹۴ و ۹۵ محقق نشد.

وی تصریح کرد: هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در دو سال گذشته از محل اعتبارات داخلی خود اقدام به تامین پروتزهای کاشت حلزون شنوایی کرد و در این دو سال ۲۲۶۲ عمل کاشت حلزون در کشور انجام شد که بودجه آن تخصیص پیدا نکرده بود.

نریمانی با بیان اینکه از ۴۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده برای خرید پروتز کاشت حلزون شنوایی تا کنون ۲۰ میلیارد تومان محقق شده است، افزود: علاوه بر ۴۲۰ پروتزی که تا کنون در کشور مصرف شده، ۵۰۰ پروتز دیگر توسط هیات امنای ارزی خریداری شده که ۳۰۰ دستگاه آن در حال توزیع و ۲۰۰ دستگاه دیگر در حال انتقال به کشور است و برای جلوگیری از کمبود پروتزهای کاشت حلزون در پایان امسال و سه ماه اول سال آینده، مذاکراتی برای تامین این دستگاه‌ها با شرکت‌های تولید کننده خارجی انجام داده‌ایم.

مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجعه بیماران در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: پروتز برای انجام عمل جراحی بیمارانی که تا تیرماه امسال برای کاشت حلزون ثبت نام کرده و قدرالسهم خود را پرداخت کرده بودند، به مراکز کاشت حلزون ارسال شده است.

وی اضافه کرد: ممکن است خانواده یکی از بیماران اعلام کند که اقدامات مربوط به ثبت نام و پرداخت قدرالسهم خود را تا تیرماه امسال انجام داده که باید توجه داشت که ظرفیت مراکز کاشت حلزون در کشور محدود است و شاید در روزهای خاصی از هفته اقدام به کاشت حلزون کنند، اما این خانواده‌ها در نوبت عمل کاشت حلزون قرار دارند و در این روزها با آنها تماس گرفته می‌شود.

بنابر اعلام وبدا، نریمانی تاکید کرد: وقتی کودک ناشنوا یا کم شنوایی به مراکز کاشت حلزون مراجعه می‌کنند، ابتدا برای آنها اقدامات درمانی لازم مانند استفاده از وسایل کمک شنوایی و سمعک انجام می‌شود و اگر اقدامات درمانی پاسخگو نباشد، بیمار کاندیدای کاشت حلزون شنوایی می‌شود.

وی اضافه کرد: هر سال حدود دو تا سه هزار کودک مبتلا به ناشنوایی مطلق و کم شنوایی شدید متولد می‌شوند که از این تعداد، حدود یک هزار تا یک هزار و ۲۰۰ مورد از آنها منجر به کاشت حلزون شنوایی می‌شود. بنابراین هر خانواده‌ای که به مراکز کاشت حلزون در کشور مراجعه می‌کند، با توجه به شرایط بیمار روش‌های درمانی مناسب برای وی انجام می‌شود.


برچسب ها : ماجرای پروتز حلزون بیماران بزودی

ماجرای خرید پروتز کاشت حلزون/ تماس با بیماران در نوبت عمل؛ بزودی

گزارش تخلف

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه این سایت مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق نشانی ایمیل زیر اطلاع دهید.

mr.nashenas3@gmail.com

خبرهای تازه