دسته بندی ها

اخبار استخدام پرستاران در سال 96

اخبار استخدام پرستاران در سال 96

ایران استخدام گام به گام تا زمان شروع به کار شما همراهتان خواهد بود

دریافت آگهی های استخدامی مهم در گوشی و ایمیل شما به محض انتشار، اینجا کلیک نمایید

خبر ۳۱ مرداد ۹۶: کارانه پرستاران از سال گذشته پرداخت نشده است (منبع: خبرگزاری ایسنا)

وزیر بهداشت با اشاره به پرداخت حقوق و اضافه کار پرستاران، گفت: این درحالیست که کارانه پرستاران از حدود یک سال گذشته پرداخت نشده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۲ مرداد ۹۶: استخدام ۱۱ هزار پرستار در سال گذشته (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیرکل دفتر توانمندسازی، ارتقاء و بهره‌وری سرمایه‌های انسانی معاونت پرستاری وزارت بهداشت گفت: سال گذشته ۱۱ هزار پرستار در کشور استخدام شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۰ مرداد ۹۶: احساس کمبود شدید در زمینه استخدام پرستار (منبع: رکنا)

رکنا: معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: در استخدام پرستاران به شدت دچار کمبود است اما در این زمینه تنها وزارت بهداشت به‌عنوان مسئول استخدام پرستاران تلقی نمی‌شود و در این راستا هیچ واژه‌ای تحت عنوان پرستار بیمارستانی در بخشنامه‌های وزارت بهداشت وجود ندارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۷ مرداد ۹۶: کمبود نیروی پرستار در تهران (منبع: ino.ir)

شریفی مقدم در ارتباط با موضوع کمبود نیروی پرستاری و اختلاف نظر سازمان نظام پرستاری با وزارت بهداشت، اظهارداشت: ما معتقدیم این کمبود فقط در تهران وجود دارد و در سایر استان ها و شهرستان ها با کمبود نیروی پرستاری مواجه نیستیم، بلکه در جذب پرستار مشکل وجود دارد و این نقطه اختلاف نظر ما با وزارت بهداشت است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۸ مرداد ۹۶: تجدید نظر در تربیت پرستاران بیمارستانی توسط وزارت بهداشت (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد وحدتی با تاکید بر لزوم تجدید نظر وزارت بهداشت در اجرای طرح تربیت نیروی پرستاری با انتقاد از اینکه بدون تحصیلات آکادمیک نمی توان نسبت به جذب پرستار اقدام کرد، گفت: وزارت بهداشت برای رفع کمبود نیروی پرستاری باید نسبت به بکارگیری نیروی پرستاری از راه های قانونی اقدام کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۷ مرداد ۹۶: افزایش کارانه پرستاران به ٨١٠ هزار تومان در ماه (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

هاشمی به برخى اقدامات در حوزه پرستارى اشاره کرد و گفت: در دولت یازدهم تعداد پرستارانى را که کارانه می‌گرفتند، ١٠٠ هزار افزایش دادیم و رقمى که به آنها اختصاص پیدا می‌کرد از ٢٩٠ به ٨١٠ هزار تومان افزایش دادیم، اما در رسانه‌ها و از طرف برخى دوستان در پرستارى طورى نشان دادند که حتى آنچه به پرستاران قبل از این دولت داده مى شد، داده نمى شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۷ مرداد ۹۶: اعتراض به اجرای طرح تربیت پرستار بیمارستانی (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرگزاری مهر، در این بیانیه آمده است: امروزه پرستاری با کمبود امکانات، ناملایمات شغلی بسیار و اتخاذ پی‌درپی تصمیمات کارشناسی‌نشده که ‌هر روز قصد تضعیف این شاخه از علوم‌پزشکی را دارند، مواجه شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۴ مرداد ۹۶: آیا ۵۰ هزار پرستار تربیت شده استخدام میشوند؟ (منبع: خبرگزاری هیئت مدیره نظام پرستاری تهران و شهرستانها)

عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور با طرح این پرسش که وزارت بهداشت در نظر دارد ۵۰ هزار پرستار تربیت‌شده را طی چه مدتی استخدام کند؟ گفت: تا ۴ سال آینده ۶۰ هزار دانشجوی پرستاری فارغ‌التحصیل می‌شوند اما وزارت بهداشت طی چه مدت این تعداد نیرو را جذب خواهد کرد؟

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۴ مرداد ۹۶: مشکل کمبود نیروی پرستاری عدم دریافت مجوز اشتغال به کار است (منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری)

حسین علی‌نسائی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با طرح این پرسش که مسئولان این تعداد کمبود پرستار را طی چه مدتی به‌کار خواهند گرفت؟ اظهار کرد: هم‌اکنون ۶۰ هزار دانشجوی پرستاری در نزدیک به ۱۹۰ دانشکده پرستاری در سراسر کشور تحصیل می‌کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۳ مرداد ۹۶: کمبود مجوز برای استخدام پرستاران (منبع: خبرگزاری مهر)

مظلوم ادامه داد: زمانی که ما کمبود پرستار داریم و آموزش هم در بیمارستانی خاص صورت می گیرد پس از دوره آموزشی این پرستاران قرار است در کجا مشغول به کار شوند. آیا منحصرا در بیمارستانی که آموزش دیده اند می توانند کار کنند یا در جای دیگری هم امکان کار و فعالیت خواهند داشت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۸ تیر ۹۶: تشریح جزئیات بازنشستگی پرستاران (منبع: tamin.ir)

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهندس سید محمد علی جنانی گفت: هیئت وزیران در سال ٦٨ در مصوبه ای، مشاغل پرستاری، بهیاری و کمک بهیاری را جزو مشاغل سخت و زیان آور اعلام کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۸ تیر ۹۶: کارانه پرستاران البرزی تا دوماه دیگر پرداخت خواهد شد (منبع: خبرگزاری مهر)

درفشی در بخش دیگری از عدم بدهکاری به پرسنل دانشگاه خبر داد و گفت: ظرف دو ماه آینده کارانه‌های پرستاران البرزی تا پایان سال ۹۵ پرداخت خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۸ تیر ۹۶: عدم تکمیل رشته های پرستاری در آزمون استخدامی دانشگاه اهواز (منبع: خبرگزاری مهر)

قائم مقام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه این دانشگاه از سال ۹۲ که آگهی استخدام منتشر می کند، هیچ کدام از رشته های پرستاری تکمیل نمی شوند، عنوان کرد: خیلی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور بعد از جنگ به توسعه نیروی انسانی رسیدند ولی در خوزستان حداقل پنج سال بعد از جنگ و آتش بس باز هم شهرهای بسیاری خالی از سکنه بودند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر۲۷ تیر ۹۶: افزایش ظرفیت رشته پرستاری ضروری است (منبع: خبرگزاری ایسنا)

دبیر بورد آموزش پرستاری وزارت بهداشت در خصوص افزایش ظرفیت رشته پرستاری گفت: مسلماً در رشته پرستاری برای کار در بیمارستان که در بخش‌های زیادی از کشور کمبود جدی وجود دارد و واقعا افزایش ظرفیت ضروری است. این درحالی است که نقش پرستار بر اساس برنامه ششم توسعه و سایر برنامه‌ها از قبیل مراکز مراقبت در منزل و امثال آن توسعه خواهد یافت و عرصه کار پرستار منحصر به بیمارستان نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر۲۶ تیر ۹۶: استخدام ۱۰۰ هزار پرستار در سیستم درمانی فاقد مجوز است (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نمانیده مردم فسا درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پرستارنقش مکمل پزشک را دریک مرکز درمانی ایفا می کند، افزود: متاسفانه با توجه به اینکه جایگاه پرستار بسیار ارزشمند و والا است، اما به سختی های کار پرستاری در کشورما به خوبی توجه نمی شود؛ درحال حاضر وزارت بهداشت و درمان اعلام می کند که درسراسر کشور کمبود ۱۰۰ هزار پرستار وجود دارد، اما متاسفانه مجوزهای لازم برای جذب این تعداد پرستار وجود ندارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر۲۵ تیر ۹۶: عدم موافقت با طرح تربیت پرستاران بیمارستانی (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، محمد شریفی‌مقدم در نشست خبری که در ارتباط با طرح تربیت پرستار بیمارستانی برگزار شد، اظهار داشت: تربیت پرستار بیمارستانی به بهانه کمبود کادر پرستاری در وزارت بهداشت کلید خورده، در حالی که این مسئله به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۵ تیر ۹۶: ارائه فرمولی برای کمبود پرستار در بیمارستانهای تهران (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، محمد شریفی مقدم در نشست خبری با موضوع تربیت پرستار بیمارستانی اظهار داشت: شاید در بیمارستانهای تهران دچار کمبود شدید پرستار هستیم ولی در دیگر شهرهای کشور اینگونه نیست و حتی پرستار بیکار هم داریم بنابراین نباید به خاطر کمبود پرستار در بیمارستانهای تهران بخشنامه کشوری صادر کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۹ تیر ۹۶: راه اندازی سامانه ای برای ثبت پرستاران بیکار (منبع: خبرگزاری خانه پرستار)

با توجه به اقدامات چند سال اخیر متولیان وزارت بهداشت و نظر به سوء استفاده های صورت گرفته از موضوع کمبود نیروی پرستاری معاونت پشتیبانی سازمان نظام پرستاری برآن شد تا با راه اندازی سامانه ای از پرستاران بی کار کشور ثبت نام به عمل آورد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۸ تیر ۹۶: درخواست استخدام ۱۲ هزار نیرو جدید در وزارت بهداشت (منبع: خبرگزاری ایرنا)

معاونت توسعه منابع و مدیریت وزارت بهداشت، درمان و آموز پزشکی از راه‌اندازی ۲۱ هزار تخت بیمارستانی جدید در دولت یازدهم خبر داد و گفت: برای فعالیت این بیمارستان‌ها با کمبود نیرو مواجه هستیم و درخواست استخدام ۱۲ هزار نیروی جدید را به دولت داده‌ایم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۱ تیر ۹۶: وجود ۱۱۰ هزار نیروی قراردادی در حوزه سلامت (منبع: خبرگزاری ایسنا)

هاشمی افزود: با توجه به این وضعیت جامعه پرستاری ناراحت هستند و البته حق دارند. در بعضی از مراکز که نسبت پرستار به تخت بیمارستانی ۱.۴ درصد است، پرستاران به صورت قراردادی فعالیت می‌کنند. حتی بعضی از آنها ۲۰ سال است که قراردادی هستند. در حال حاضر ۱۱۰ هزار نیرو در تمام بخش‌های حوزه سلامت داریم که قراردادی هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۷ تیر ۹۶: کمبود ۲۵۰۰ پرستار در استان بوشهر طی ۸ سال آینده (منبع: iribnews.ir)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بر اساس نقشه راه درمان در سال ۱۴۰۴، بیش از دو هزار و ۵۰۰پرستار در استان کم خواهیم داشت که باید جبران شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۶ تیر ۹۶: دلایل اجرایی نشدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری (منبع: خبرگزاری مهر)
ششم تیر ماه ۱۳۸۶ بود که نمایندگان خانه ملت طرحی را با اکثریت قاطع به تصویب رساندند که بتوان با اجرای آن از هزینه های بیمه ها کاست و در عین حال خدمات پرستاری نیز دیده شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲ تیر ۹۶: تصویب نرخ خدمات مراقبت‌ های حرفه‌ ای پرستاری در منزل (منبع: خبرگزاری ایسنا)

سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تصویب تعرفه‌های پرستاری در منزل در جلسه هفته گذشته هیئت وزیران گفت: این تعرفه‌ها به خدمات مراکز سروسامان می‌دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۴ خرداد ۹۶: پرداخت حق نوبت کاری پرستاران بر اساس آیین نامه اداری استخدامی دانشگاه ها (منبع: خبرگزاری مهر)

نوبت کاری به عنوان یکی از فوق العاده ها به کارکنانی که به صورت نوبتی و مستمر در ساعات غیرمتعارف کار می کنند پرداخت می شود. این مبالغ در احکام کارگزینی این کارکنان اعم از پرستاران و سایر کارکنان گروه پزشکی و پیراپزشکی درج و همه ساله براساس آیین نامه اداری استخدامی دانشگاه ها مستند به بند “ب” ماده ۲۰ قانون برنامه پنجم توسعه و ماده یک قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور افزایش می یابد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۳ خرداد ۹۶: تعداد پرستارها باید به استانداردهای جهانی نزدیک شود (منبع: خبرگزاری فارس)

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعداد نیروی پرستاری باید به استانداردهای جهانی نزدیک شود، افزود: نیروهای پرستاری به تناسب نیازهای درمانی نبوده و بر این اساس دیده نشده است؛ البته هر چند سالانه تعداد زیادی از نیروهای پرستاری بازنشسته می‌شوند اما به بکارگیری نیروهای جایگزین آنها توجه نشده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۳ خرداد ۹۶: عدم صدور مجوز استخدام پرستار توسط سازمان امور استخدامی (منبع: خبرگزاری فارس)

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس با یادآوری اینکه سازمان امور استخدامی مجوز جذب پرستار را نمی‌دهد، گفت: وزارت بهداشت می‌تواند موضوع جذب نیرو را در قالب لایحه‌ای به مجلس ارائه کند تا مجلس در مورد آن تصمیم‌گیری کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۲ خرداد ۹۶: کمبود پرستار از معضلات حوزه سلامت (منبع: خبرگزاری فارس)

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با یادآوری بازنشسته شدن ۲۷ هزار پرستار طی ۴ سال گذشته، گفت: با اجرای طرح تحول سلامت فشار کاری پرستاران چندین برابر شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۱ خرداد ۹۶: بازنشستگی بیش از ۲۸ هزار پرستار در چهار سال (منبع: خبرگزاری ایلنا)

وزیر بهداشت در خصوص مشکلات وزارت بهداشت در حوزه نیروی انسانی مورد نیاز، گفت: در این چهار سال حداقل حدود ۲۸ هزار نیروی پرستاری بازنشسته شدند و حتی یک ردیف استخدامی هم به ما اختصاص ندادند در حالی که بر اساس قانون در مشاغل حساس، به ازای هر یک نیروی بازنشسته باید یک نفر جایگزین شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۶ خرداد ۹۶: کمبود ۱۵۰ هزار پرستار در کشور (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه طبق آمارهای رسمی ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار کبمود پرستار در کشور وجود دارد، گفت: بهره گیری از ظرفیت خدمات پرستاری در منزل اقدامی برای جبران کمبود پرستار است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۱ اردیبهشت ۹۶: جدیت در رفع مشکلات نظام پرستاری استان بوشهر (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: رفع مشکلات نظام پرستاری استان بوشهر با جدیت دنبال می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۱ اردیبهشت ۹۶: اجرا نشدن آیین نامه مشاغل سخت و زیان آور برای پرستاران شرکتی (منبع:خبرگزاری ایلنا)

به گزارش خبرنگار ایلنا، سختی کار پرستاران، عواقب بسیار ناگواری برای آنها دارد. این در حالیست که به گفته دبیر کل خانه پرستار، پرستاران نمی‌توانند به راحتی از مزایای بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنند و آیین نامه مشاغل سخت و زیان آور برای پرستاران شرکتی نیز اجرایی نمی شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۱ اردیبهشت ۹۶: ضرورت صدور مجوز جذب و استخدام پرستار (منبع:خبرگزاری مهر)

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه با اجرای طرح تحول سلامت فشار کاری پرستاران دو برابر شده است، گفت: متاسفانه سازمان امور استخدامی مجوز جذب نیرو نمی دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۵ اردیبهشت ۹۶: کاهش آمار مهاجرت پرستاران از کشور (منبع:خبرگزاری خانه ملت)

عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری با بیان اینکه هیچ گونه مرکزی برای ثبت آمار مهاجرت پرستاران در کشور وجود ندارد، گفت: آمارها بیانگر کاهش مهاجرت پرستاران است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۲۶ فروردین ۹۶: ضرورت جذب ۱۴ هزار پرستار در کشور (منبع: خبرگزاری خانه ملت)
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه ۷ هزار تخت بیمارستانی به ۱۴ هزار پرستار نیاز دارد، گفت: وزارت بهداشت با ایجاد دانشکده های پرستاری تربیت ۱۴ هزار پرستار را در دستور کارقرار دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۲۵ فروردین ۹۶: ضرورت صدور مجوز استخدام نیروی انسانی در حوزه پرستاری (منبع: خبرگزاری مهر)

وزیر بهداشت، گفت: از آنجا که حوزه سلامت با جان مردم سرو کار دارد باید کمبود نیروی انسانی برطرف شود و سازمان امور استخدامی نسبت به مجوز اقدام کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۱۲ دی ۹۵: دستور وزیر برای پرداخت مطالبات پرستاران (منبع: خبرگزاری مهر)

وزیر بهداشت دستور داد پرداخت مطالبات پرستاران در اولویت قرار گیرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید حسن هاشمی در در اجلاس مدیران پرستاری سراسر کشور در سالن همایش های رازی برگزار شد، با تاکید بر اینکه، پرستاران و جامعه پزشکی نجیب ترین گروه اجتماعی هستند، گفت: یکسال است که به علت تاخیر بیمه‌ها در پرداخت مطالبات مراکز درمانی حقوق قانونی و مسلم شان را دریافت نکرده‌اند ولی باز هم به خدمت رسانی خود ادامه می‌دهند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۴ آبان ۹۵: نیاز بیمارستان های کشور به ۲۰۰ هزار پرستار (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

معاون پرستاری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیمارستان های کشور به ۲۰۰ هزار پرستار نیاز دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۱۷ آبان ۹۵: استخدام ۱۱ هزار پرستار امسال در وزارت بهداشت (منبع : خبرگزاری ایرنا)

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آزمون استخدامی وزارت بهداشت جمعه ۲۱ آبان برگزار می شود و ۱۱ هزار پرستار از طریق این آزمون در بیمارستان های دولتی استخدام می شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱ آبان ۹۵: اشتغال ۱۱ هزار پرستار در ۵۶ بیمارستان کشور (منبع: خبرگزاری فارس)

احمد نجاتیان ظهر امروز در حاشیه گردهمایی رابطان بیمارستانی اجرای دستورالعمل مراقبت به شیوه موردی در سالن اجتماعات بیمارستان قائم در جمع خبرنگاران طرح «کیس متد» یا «مراقبت موردی» را یکی از قدیمی‌ترین روش‌های پرستاری در نظام پزشکی و درمانی ایران برشمرد و اظهار داشت: با توجه به کمبود پرستار و حجم بالای کار، گروه پرستاری و پزشکی در بیمارستان‌ها در برخی مواقع مجبور به استفاده از شیوه‌های دیگر می‌شدند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۳ مهر ۹۵: حداقل حقوق پرستاران ۲ میلیون تومان شد (منبع : خبرگزاری ایرنا)

معاون پرستاری وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: حداقل حقوق دریافتی پرستاران براساس بخشنامه های ابلاغی، ۲ میلیون تومان تعیین شد و در حکم کارگزینی آنان نباید کمتر از این میزان لحاظ شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۱ مهر ۹۵: هیچ پرستاری بیکار نمی‌ماند (منبع : خبرگزاری ایسنا)

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: بزرگترین مدافع و مبلغ پرستاری در جامعه، کارکرد دقیق، علمی، حرفه‌ای و اخلاقی پرستاران است و دانشجویان پرستاری باید از همین ابتدای ورود به عرصه مقدس حرفه‌ای با اتکا به داشته‌هایمان نسبت به پیشبرد اهداف و تعالی این حرفه تلاش کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۶ مهر ۹۵: استخدام ۱۱ هزار پرستار تا سال آینده (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با اشاره به کمبود ۲۹۰ هزار پرستار در کشور، گفت: بیش از ۱۱ هزار پرستار تا ابتدای سال آینده جذب مراکز درمانی و بیمارستانی می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، محمد میرزابیگی دوشنبه‌شب در حاشیه سفر به مازندران در جمع خبرنگاران این شهرستان، اظهار کرد: در زمینه جذب پرستاران جدید در راه خدمت برای دو بخش شرکتی و دولتی اقدامات خوبی انجام شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۳۱ شهریور ۹۵: ۱۰ هزار کمک پرستار از مهرماه در بیمارستان ها جذب می شوند (منبع : خبرگزاری ایرنا)

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آ موزش پزشکی گفت: بیش از ۱۰ هزار نیروی کمک پرستار در یکسال گذشته تربیت شده اند و از مهرماه امسال به تدریج پس از طی آزمون کتبی و مهارتی در بیمارستان ها جذب و بکارگیری می شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۷ شهریور ۹۵ : کمبود ۱۲۰ هزار پرستار در کشور (منبع : خبرگزاری ایسنا)

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به کمبود ۱۲۰ هزار نیروی پرستار در کشور، برنامه‌های این وزارتخانه برای جبران کمبود نیروی پرستاری را توضیح داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲ شهریور ۹۵ :  اخذ مجوز استخدام ۷۰۰۰ پرستار برای بيمارستان هاي تازه تاسيس (منبع : خبرگزاری وبدا)

اقدامات سه سال معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هفته دولت اعلام شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۸ مرداد ۹۵ :  سرانجام قانون ۲۷ ساله پرستاران (منبع : خبرگزاری ایسنا)

قانون بازنشستگی پیش از موعد پرستاران پس از گذشت ۲۷ سال از زمان تصویب آن، هنوز به درستی اجرا نمی‌شود؛ قانونی که وزارت بهداشت علت ناهماهنگی‌ها در اجرای آن را کمبود نیرو و اعتبار می‌خواند و در عین سازمان نظام پرستاری تاکید دارد که پرستاران بعد از ۲۵ سال کارایی لازم را ندارند و ‌با ادامه این روند بیمار آسیب می‌بیند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۳ مرداد ۹۵ : کمبود پرستار در کشور تا ۵ سال آینده جبران می شود (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

رییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به کمبود ۲۰۰ هزار پرستار در کشور، گفت: کمبود پرستار در کشور تا ۵ سال آینده جبران می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۲ مرداد ۹۵ :  فرصت جدید شغلی برای پرستاران ایرانی در خارج از کشور (منبع : خبرگزاری تسنیم)

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور از پیشنهاد و فرصت جدید کار برای پرستاران ایرانی در خارج از کشور خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۷ مرداد ۹۵ : بازنشستگی پیش از موعد پرستاران باید اجرا شود  (منبع : خبرگزاری مهر)

عضو سابق کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار داشت: اجرا نشدن قانون بازنشستگی پیش از موعد پرستاران شاید ناشی از کمبود پرستار به نظر ‌آید اما راهکار ارائه داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۳ مرداد ۹۵ : چرایی اجرای ناهماهنگ قانون بازنشستگی پیش از موعد پرستاران  (منبع : خبرگزاری ایسنا)

معاون پرستاری وزارت بهداشت، علت اجرای ناهماهنگ قانون بازنشستگی پیش از موعد برای پرستاران را نداشتن نیرو و اعتبار کافی دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌ها عنوان کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۳۰ تیر ۹۵ :استخدام پرستار در وزارت بهداشت (منبع : سلامت نیوز)

 معاون پرستاری وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: وزیر بهداشت اجرای صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران را به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۳۰ تیر ۹۵ : کمبود ۱۰۰ هزار نیروی پرستاری در کشور  (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

وزیر بهداشت با اشاره به اجرای برنامه ارتقای استانداردهای مراکز درمانی از ورود مستقیم بازرسان وزارت بهداشت به منظور تطبیق و سنجش این استانداردها در مراکز درمانی خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۳ تیر ۹۵ : بیمارستان ها با شرکت های متخلف جذب پرستار لغو قرارداد کنند (منبع : خبرگزاری ایرنا)

معاون پرستاری وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه هنوز برخی شرکتهای جذب پرستار برای بیمارستانهای دولتی حق و حقوق پرستاران را رعایت نمی کنند، گفت: بیمارستان ها با این شرکت ها لغو قرارداد کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۵ تیر ۹۵ : ۴۰ هزار نفر پرستار بیکار هستند (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

رئیس سازمان نظم پرستاری با اظهار گله مندی مبنی بر بلاتکلیفی پرستاران شرکتی ، از بیکاری ۴۰ هزار پرستار در کشور خبرداد .

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۹ خرداد ۹۵ : سلامت بیماران متاثر از حذف قانون مشاغل سخت پرستاران (منبع : سلامت نیوز)

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور گفت: حذف قانون مشاغل سخت و زیان آور پرستاران، بر ارائه کیفیت و کمیت خدمات مراقبتی تاثیر می گذارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۸ خرداد ۹۵ : آیین نامه صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاران ابلاغ شد (منبع : خبرگزاری ایلنا)

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آیین نامه صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاران با دستور وزیر بهداشت تصویب و برای اجرا به معاونت پرستاری ابلاغ شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۲۷ اردیبهشت ۹۵ : مشکلات پرستاری با شجاعت دنبال شود (منبع : خبرگزاری مهر)

آیت الله العظمی نوری همدانی، رهنمودهایی به پرستاران داشت و عنوان کرد: انسانی که دنبال گرفتن حق خودش است، باید شجاعت داشته باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۲۷ اردیبهشت ۹۵ : جذب ۱۱ هزار پرستار در سال جاری (منبع : خبرگزاری مهر)

معاون پرستاری وزارت بهداشت، کاهش پرداختی مردم بابت هزینه های درمانی را از نتایج ملموس طرح تحول سلامت دانست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۲۷ اردیبهشت ۹۵ : افزایش حقوق پرستاران متناسب با سختی کار (منبع : خبرگزاری تسنیم)

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه حقوق پرستاران متناسب با سختی شغل آنها افزایش یابد، گفت: نمایندگان مجلس به بررسی راهکارهای رفع مشکلات پرستاران بپردازند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۲۵ اردیبهشت ۹۵ : لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی برای پرستاران (منبع : خبرگزاری فارس)

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی برای پرستاران تاکید کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۲۵ اردیبهشت ۹۵ : پرستاران در اجرا نشدن تعرفه خدمات پرستاری کوتاهی کرده اند (منبع : خبرگزاری مهر)

پدر پرستاری ایران، خواستار پیگیری و سماجت پرستاران برای اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۲۲ اردیبهشت ۹۵ : به‌کارگیری ۱۰ هزار کمک پرستار تا پایان مردادماه (منبع : خبرگزاری ایسنا)

 معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استخدام ۱۱ هزار نفر پرستار در سال جاری خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۲۰ اردیبهشت ۹۵ : نگرانی پرستاران از خروج پرستاری از شمول قانون مشاغل سخت (منبع : خبرگزاری پانا)

قائم مقام سازمان نظام پرستاری با انتقاد و نگرانی از طرح خروج پرستاران از شمول قانون مشاغل سخت و زیان آور گفت: مسئولان حوزه سلامت می خواهند پرستاران را از شمول این قانون خارج کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۲۰ اردیبهشت ۹۵ : جذب ۱۱ هزار پرستار جدید در کشور به صورت پیمانی (منبع : خبرگزاری فارس)

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جذب ۱۱ هزار پرستار جدید در کشور به صورت پیمانی خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۱۹ اردیبهشت ۹۵ : اختلاف هزار برابری درآمد پزشک و پرستار (منبع : خبرگزاری فارس)

قائم مقام سازمان نظام پرستاری گفت: بالاترین دریافتی یک جراح چند صد میلیون تومان و پایین‌ترین کارانه پرستار ۱۰۰ هزار تومان است. یعنی خود را فریب ندهیم؛ اختلاف بیش از یک‌هزار برابری بین درآمد پزشک و پرستار وجود دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۱۸ اردیبهشت ۹۵ : افزایش بار کاری، رهاورد طرح تحول نظام سلامت برای پرستاران (منبع : خبرگزاری ایلنا)

 یک فعال صنفی پرستاران می گوید: طرح تحول نظام سلامت باعث وارد آمدن فشار و آسیب بیش از پیش به پرستاران گردیده و در عوض هیچ حمایتی از این گروه موثر بهداشت و درمان کشور، صورت نگرفته است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۱۵ اردیبهشت ۹۵ : افزایش ۳ برابری کارانه پرستاران (منبع : خبرگزاری فارس)

 معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کارانه پرستاران نسبت به دو سال گذشته حدوداً سه برابر شده است اما معتقدیم این میزان کافی نیست و تلاش می‌کنیم تا پرداختی به پرستاران افزایش یابد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۱۴ اردیبهشت ۹۵ : استخدام پیمانی ۱۱ هزار پرستار در وزارت بهداشت (منبع : خبرگزاری ایرنا)

معاون پرستاری وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشكی اعلام كرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی مجوز استخدام ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر نیروی بالینی را به صورت پیمانی برای وزارت بهداشت در سال ۹۵ صادر كرد و ۱۱ هزار نفر از آنان قطعا پرستار خواهد بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۱۴ اردیبهشت ۹۵ : ثبت نام ۱۵هزار پرستار بیکار در سایت سازمان نظام پرستاری (منبع : خبرگزاری شبستان)

 قائم مقام سازمان نظام پرستاری گفت: کمبود کادر پرستاری در بیمارستان ها به علت کمبود پرستار نیست، در حال حاضر ۸۵هزار پرستار بیکار در سایت سازمان نظام پرستاری ثبت نام کرده اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۱۱ اردیبهشت ۹۵ : طرح ورود کمک پرستاران به بیمارستان ها ابهام دارد (منبع : خبرگزاری میزان)

عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری با انتقاد از ورود کمک پرستاران به حوزه سلامت، گفت: این افراد جایگزین مناسبی برای نیروهای پرستاری نیستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۹ اردیبهشت ۹۵ : ورود کمک‌پرستاران به بیمارستان‌ها، امسال (منبع : خبرگزاری ایسنا)

عاون پرستاری وزیر بهداشت، کمبود شدید پرستار را یکی از مهم‌ترین دلایل ضعف مراقبت‌های پرستاری در کشور خواند و به این سوال که چرا مردم و همچنین خود پرستاران از خدمات مراقبت‌های پرستاری راضی نیستند، پاسخ داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۶ اردیبهشت ۹۵ :  تأخیر در پرداخت کارانه پرستاران (منبع : خبرگزاری پانا)

قائم مقام سازمان نظام پرستاری با انتقاد از بدهی بیمه های درمانی به بیمارستان ها از تأخیر چندماهه در پرداخت کارانه پرستاران خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۶ اردیبهشت ۹۵ : به‌کارگیری پرستاران در منزل با استفاده از ساعات اضافه‌کاری و شیفت (منبع : خبرگزاری فارس)

مدیرکل دفتر ارتقای سلامت و خدمات پرستاری از تدوین آئین‌نامه نهایی مراقبت پرستاری در منزل خبر داد و گفت: این طرح منافاتی با کمبود پرستار در بیمارستان‌ها ندارد؛ چون پرستاران می‌توانند از ساعات اضافه‌کاری یا شیفت خود استفاده کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۵ اردیبهشت ۹۵ : استخدام  ۶ هزار پرستار در سال گذشته (منبع : خبرگزاری ایرنا)

رئيس هيات امناي صرفه جويي ارزي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: ۶ هزار پرستار در يك سال گذشته براي بيمارستانها و بخشهاي جديد مراكز درماني دولتي از طريق اين هيات استخدام شدند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۴ اردیبهشت ۹۵ : کمبود یکصد هزار پرستار در کشور (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

مدیرامور بین الملل سازمان نظام پرستاری کشور از افزایش ۳۰۰ درصدی مهاجرت پرستاران خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۴ اردیبهشت ۹۵ : تسهیلات ویژه ۱۵۰ میلیونی به پرستاران (منبع : خبرگزاری تسنیم)

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان نظام پرستاری کشور از تسهیلات ویژه ۱۵۰ میلیونی به پرستاران خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۳۰ فروردین ۹۵ :افزایش ساعت کار پرستاران (منبع : خبرگزاری مهر)

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری، اظهارداشت: یکی از ملزومات اولیه اجرای صحیح طرح تحول سلامت افزایش تعداد نیروی پرستاری است که متاسفانه انجام نشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


برچسب ها : اخبار استخدام پرستاران

اخبار استخدام پرستاران در سال 96

گزارش تخلف

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه این سایت مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق نشانی ایمیل زیر اطلاع دهید.

mr.nashenas3@gmail.com

خبرهای تازه