دسته بندی ها

آمریکا: تهران به موارد نقض حقوق بشر در سوریه و عراق کمک کرده است!

آمریکا: تهران به موارد نقض حقوق بشر در سوریه و عراق کمک کرده است!

به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش سالانه حقوق بشر خود که روز جمعه منتشر شد، چهار کشور جهان از جمله ایران را به نقض فاحش حقوق بشر از جمله محدود ساختن آزادی بیان و آزادی گردهمایی و ارتکاب یا اجازه ارتکاب به خشونت علیه اقلیتهای مذهبی و قومی متهم کرد.

دولت آمریکا در این گزارش مدعی شد که کشورهای ایران، روسیه، چین و کره شمالی با تضعیف کرامت انسانی اتباع خود «به لحاظ اخلاقی سزاوار سرزنش» بوده و به منافع آمریکا لطمه می زنند.

«جان سالیوان» وزیر خارجه موقت آمریکا در نشستی که به منظور معرفی رسمی گزارش حقوق بشر ۲۰۱۷ برگزار شد، ادعا کرد: «دولتهای چین، روسیه، ایران و کره شمالی هر روزه حقوق بشر اتباع خود را نقض می کنند؛ در نتیجه، آنها نیروهای بی ثبات کننده هستند».

وی در ادامه مدعی شد که هدف آمریکا آن است که حکمرانی خوب، مبارزه با فساد و حاکمیت قانون را ترویج دهد!

در واقع، دشمنان سنتی آمریکا در گزارش حقوق بشر سال ۲۰۱۷ به شدت مورد هجمه اتهامات بی پایه و اساس مقامات واشنگتن قرار گرفتند. در این گزارش، ذیل بخشهای مربوط به چین، ایران، روسیه و کره شمالی فهرستی از موارد نقض حقوق بشر ارائه شده است که دولتهای نامبرده را به دلیل عدم اقدام مؤثر علیه ناقضان حقوق بشر مورد انتقاد قرار داده است.

در این گزارش و در ذیل بخش مربوط به موارد ادعایی نقض حقوق بشر در ایران آمده است: «حکومت مذهبی و شیعی ایران مسئول اعدام شمار بالایی از زندانیانی است که جرائم ارتکابی آنها مستحق مجازات مرگ [اعدام] نبوده و همچنین مسئول شکنجه، زندانی کردن مخالفان، اعمال نظارت شدید بر روزنامه نگاران، همجنسگرایان و اقلیتهای مذهبی است».

این گزارش همچنین ایران را به برداشتن گامهایی اندک در جهت رسیدگی، پیگیری یا مجازات مقاماتی که مرتکب نقض حقوق بشر شده اند، متهم کرده است.

افزون بر این، دولت آمریکا در این گزارش مدعی شده است که دولت ایران با حمایت از دولت «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه و شبه نظامیان شیعه عراق در نقض حقوق [بشر] این کشورها «اساساً دست داشته است».


برچسب ها : آمریکا تهران موارد سوریه

آمریکا: تهران به موارد نقض حقوق بشر در سوریه و عراق کمک کرده است!

گزارش تخلف

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه این سایت مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق نشانی ایمیل زیر اطلاع دهید.

mr.nashenas3@gmail.com

خبرهای تازه